SNS JU institucinės partnerystės galimybės – 5G ir 6G tinklų inovacijoms Lietuvoje

„Europos horizonto“ programos partnerysčių ekosistema

„Europos horizontas“ (EH) – į poveikį orientuota programa, kurioje daug dėmesio skiriama Europos pridėtinės vertės kūrimui.

Europos partnerystės yra vienas iš metodų, siekiant įgyvendinti EH programoje numatytus tikslus. Partnerystėmis papildoma esama politikos sistema, sprendžianti pasaulinius ir Europos Sąjungos (ES) uždavinius, dėl kurių įgyvendinimo susitaria ir įsipareigoja atitinkami sektoriai. Sprendžiant klimato ir aplinkos kaitos uždavinius, siekiant Europos technologinės lyderystės ir atviros strateginės autonomijos bei užtikrinant tvarų ir integracinį ekonomikos atsigavimą, nenuoseklios mokslinių tyrimų ir inovacijų srities pastangos turi būti nukreiptos į bendrą pertvarkos procesą. 

Naujos kartos ambicingų ir į tikslus orientuotų partnerysčių, prisidedančių prie ES politinių tikslų įgyvendinimo, pagrindiniai bruožai:

  • orientacija į strategines kryptis,
  • sisteminis požiūris,
  • paprasta architektūra,
  • bendras kriterijų rinkinys visam veiklos laikotarpiui.

Partnerystės yra trijų tipų:

  • Bendrai programuojama (angl. Co-Programmed): grindžiama susitarimo memorandumais/sutartimis, nepriklausomai įgyvendinama partnerių ir „Europos horizonto“ dalyvių (pavyzdžiui, „Made in Europe“, „Processes4Planet“).
  • Bendrai finansuojama (angl. Co-Funded): grindžiama bendra partnerių tarpusavyje sutarta ir įgyvendinama programa, partnerių įsipareigojimais skirti finansinius ir nepiniginius įnašus (pavyzdžiai).
  • Institucinė (angl. Institutionalised): grindžiama ilgalaike perspektyva ir būtinybe užtikrinti aukštą integracijos lygį, steigiama pagal SESV 185 ir 187 str. ir EIT reglamentą.

SNS JU – institucinė partnerystė ir jos galimybės Lietuvai

Viena iš EH programos institucinių partnerysčių, į kurios veiklos struktūras yra įsitraukusi ir Lietuva, yra „European Smart Networks and Services Joint Undertaking“ (SNS JU). Šios 2021 m. susikūrusios ir Europos Komisijos bei „6G Smart Networks and Services Industry Association (6G-IA)“ valdomos partnerystės tikslas yra užtikrinti Europos pramonės lyderystę 5G bei 6G tinklų ir paslaugų srityje, finansuoti projektus, kuriais formuojamas mokslinių tyrimų ir inovacijų kelrodis ir jo įgyvendinimo darbotvarkė, įtraukiamos įvairios suinteresuotos šalys bei siekiama palankių sąlygų tarptautiniam bendradarbiavimui.

SNS JU partnerystė yra sukaupusi reikšmingą įgyvendinamų projektų portfelį, taip pat paskelbusi 11 kvietimų, kuriuose gali dalyvauti Lietuvos įmonės, mokslo ir studijų bei viešojo sektoriaus institucijos, kitos organizacijos. Kvietimai apima mokslinius tyrimus ir inovacijų kūrimą tokiose srityse kaip komunikacijų infrastruktūros technologijos ir įrenginiai, dirbtinio intelekto sprendimai 6G komunikacijos sistemoms, belaidžio ryšio technologijos ir signalų apdorojimas ir kt.

Skirtingų kvietimų paraiškos yra priimamos iki 2024 m. balandžio 18 d., projektų konsorciumus turi sudaryti skirtingų valstybių įmonės, institucijos, organizacijos.

Kvietimų sąrašą rasite šiame dokumente.
Išsamiau apie Europos partnerystes.

Daugiau informacijos:

Deividas Petrulevičius
„Europos horizonto“ 4 veiksmų grupės NCP
Tel. +370 645 89 138
El. p. deividas.petrulevicius@lmt.lt