Programos „Europos horizontas“ partnerystės
Europos partnerystės yra vienas iš metodų, siekiant įgyvendinti programoje „Europos horizontas“ numatytus tikslus. Partnerystėmis papildoma esama politikos sistema, sprendžianti pasaulinius ir Europos Sąjungos (ES) uždavinius, dėl kurių įgyvendinimo susitaria ir įsipareigoja atitinkami sektoriai. Sprendžiant klimato ir aplinkos kaitos uždavinius, siekiant Europos technologinės lyderystės ir atviros strateginės autonomijos bei užtikrinant tvarų ir integracinį ekonomikos atsigavimą, nenuoseklios mokslinių tyrimų ir inovacijų srities pastangos turi būti nukreiptos į bendrą pertvarkos procesą.
Naujos kartos ambicingų ir į tikslus orientuotų partnerysčių, prisidedančių prie ES politinių tikslų įgyvendinimo, pagrindiniai bruožai:
- orientacija į strategines kryptis,
- sisteminis požiūris,
- paprasta architektūra,
- bendras kriterijų rinkinys visam veiklos laikotarpiui.
Partnerystės yra trijų tipų (lentelėje žemiau partnerystės su aktyviomis nuorodomis yra tos, kuriose dalyvauja Lietuva):
- Bendrai programuojama (angl. Co-Programmed): grindžiama susitarimo memorandumais/sutartimis, nepriklausomai įgyvendinama partnerių ir „Europos horizonto“ dalyvių.
- Bendrai finansuojama (angl. Co-Funded): grindžiama bendra partnerių tarpusavyje sutarta ir įgyvendinama programa, partnerių įsipareigojimais skirti finansinius ir nepiniginius įnašus.
- Institucinė (angl. Institutionalised): grindžiama ilgalaike perspektyva ir būtinybe užtikrinti aukštą integracijos lygį, steigiama pagal SESV 185 ir 187 str. ir EIT reglamentą.
Daugiau apie Lietuvos mokslo tarybos kuruojamas institucines partnerystes galite rasti tinklapyje.
49 Europos partnerystės
![](/wp-content/themes/europosHorizontas/assets/img/body_grid.png)