Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT)
Europos inovacijų ir technologijų institutas (angl. European Institute of Innovation & Technology, EIT) yra nepriklausoma Europos Sąjungos (ES) įstaiga, tapusi neatsiejama ES bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ dalimi.
EIT veiklos tikslas – skatinti inovacijas visoje Europoje, integruojant verslą, švietimą ir mokslinius tyrimus bei ieškant būdų, kaip spręsti neatidėliotinus uždavinius pasaulio kontekste.
EIT 2021-2027 m. strategijoje, kurios biudžetas siekia 3 mlrd. eurų, daugiausia dėmesio skiriama keturiems pagrindiniams elementams, atspindintiems Europos inovacijų poreikius ir padėsiantiems klestėti didžiausiai Europos inovacijų ekosistemai:
- EIT žinių ir inovacijų bendrijų (ŽIB) (angl. Knowledge and Innovation Community, (KIC)) poveikio stiprinimas. ŽIB visoje Europoje vykdo įvairią inovacijų ir verslumo veiklą: nuo verslumo ugdymo, inovacijomis grindžiamų mokslinių tyrimų projektų iki verslo kūrimo ir spartinimo paslaugų.
- Aukštojo mokslo inovacinių gebėjimų stiprinimas, įgyvendinant EIT HEI iniciatyvą, siekiant stiprinti aukštojo mokslo inovacinius gebėjimus, verslumą.
- Žinių ir inovacijų bendrijų poveikio regionams didinimas, stiprinant inovacijų ekosistemą, įtraukiant daugiau aukštojo mokslo institucijų, įmonių ir mokslinių tyrimų organizacijų, rengiant regionines informavimo strategijas, stiprinant sąsajas su Sumanios specializacijos strategija, kuria siekiama skatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, sudarant sąlygas kiekvienam regionui nustatyti ir plėtoti savo konkurencinius pranašumus.
- Naujų EIT ŽIB steigimas. EIT plės savo ekosistemą ir inovacijų paramą naujiems sektoriams, kurdamas naujas EIT ŽIB.
Šiuo metu veikia devynios EIT žinių ir inovacijų bendrijos, skirtos konkrečiam pasauliniam uždaviniui:
- EIT Climate-KIC skatina inovacijas klimato srityje,
- EIT Digital kuria stiprią skaitmeninę Europą,
- EIT Food sprendžia tvarių tiekimo grandinių klausimus,
- EIT Health bendromis jėgomis puoselėja sveiką gyvenseną Europoje,
- EIT InnoEnergy skatina tvarios energetikos sektoriaus pokyčius,
- EIT Manufacturing skatina Europos gamybos inovacijų lyderystę,
- EIT RawMaterials siekia, kad žaliavos taptų vienu svarbiausių Europos išteklių,
- EIT Urban Mobility skatina išmanaus, ekologiško ir integruoto miestų transporto vystymą,
- EIT Culture & Creativity skatina pokyčius Europos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriuose.
EIT regioninės inovacijų sistemos (EIT RIS) programos tikslas – didinti novatoriškumą tuose Europos regionuose, kurie dar nebendradarbiauja su EIT ir jo inovacijų bendrijomis. EIT RIS į didžiausią Europos inovacijų bendriją padeda įtraukti įmones, universitetus, mokslinių tyrimų laboratorijas ir suinteresuotąsias organizacijas.
EIT CAMPUS – tai internetinė platforma, kurioje rasite daugiau kaip 250 kursų EIT teminėse švietimo, tvarumo, verslumo, technologijų, žiedinės ekonomikos inovacijų srityse. Kursai skirti vidurinių mokyklų moksleiviams (pagal EIT projektą Girls Go Circular), aukštųjų mokyklų studentams (pagal EIT Label programas), aukštojo mokslo institucijoms (EIT HEI iniciatyva). Profesionaliai besimokantiesiems skirti įvairūs neakivaizdiniai kursai ir seminarai bei tikslinės įgūdžių ugdymo programos, įskaitant šias iniciatyvas EIT Deep Tech Talent Initiative ir European Battery Alliance Academy.
Naudinga informacija – Infotekoje.
Kontaktai
NCP Milda Karčiauskaitė, tel. +370 675 69 686, el. p. milda.karciauskaite@lmt.lt