Europos inovacijų ekosistemos (EIE)

Europos inovacijų ekosistemos (angl. European Innovation Ecosystem, (EIE)) programa siekiama sukurti labiau susietas ir veiksmingesnes inovacijų ekosistemas, kurios padėtų didinti įmonių mastą bei inovacijomis skatintų spręsti svarbius visuomeninius iššūkius. EIE Programos remiamos veiklos papildo Europos inovacijų tarybos (EIC) ir Europos inovacijų ir technologijų instituto (EIT) vykdomus veiksmus, programos „Europos horizontas“ veiklą nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmenimis bei kitas iniciatyvas.

EIE Darbo programą sudaro veiksmai, orientuoti į dvi kryptis: CONNECT ir INNOVSMES:


Kvietimai teikti paraiškas:

Paraiškos teikiamos nuo 2024 m. birželio 6 d. iki 2024 m. rugsėjo 19 d. 17:00 val. Briuselio laiku.

Bendras šio kvietimo teikti paraiškas biudžetas – 1 mln. EUR (vienam projektui planuojama skirti 0,1 mln. EUR). Kvietimo tikslas – spręsti inovacijų ekosistemų susiskaidymo problemą ir remti nacionalinių ir regioninių inovacijų paramos schemų bendradarbiavimą Europos Sąjungoje. Daugiausia dėmesio skiriama regioninių ir nacionalinių inovacijų finansavimo programų kūrimui ir įgyvendinimui tobulinti, kad jos atitiktų „Plug-in“ sertifikavimo reikalavimus, keliamus „EIC Accelerator“ programos II etapui. Šia priemone siekiama pagerinti inovatyvioms pradedančiosioms įmonėms ir MVĮ teikiamos paramos kokybę, dalytis gerąja patirtimi ir suteikti daugiau informacijos apie finansavimo galimybes minėtiems subjektams.

Paraiškos teikiamos nuo 2024 m. birželio 6 d. iki 2024 m. rugsėjo 19 d. 17:00 val. Briuselio laiku.

Bendras šio kvietimo teikti paraiškas biudžetas – 2,5 mln. EUR (vienam projektui planuojama skirti 0,5 mln. EUR). Kvietimo tikslas – stiprinti švietimo ir mokslinių tyrimų institucijų integraciją į Europos inovacijų ekosistemas, ypač giliųjų technologijų (angl. deep tech) srityje, užmezgant glaudesnius ryšius su pradedančiosiomis įmonėmis, akceleratoriais, investuotojais ir kitais ekosistemos dalyviais. Tai apima žinių srautų gerinimą, įgūdžių ugdymą ir talentų išlaikymą, taip pat verslumo veiklos ir lyčių pusiausvyros skatinimą. Paraiškose daugiausia dėmesio turėtų būti skiriama inovacijų ekosistemų prie švietimo ir mokslinių tyrimų įstaigų kūrimui arba stiprinimui, gerai veikiančių inovacijų centrų gerosios patirties panaudojimui ir akademinės bendruomenės bei pramonės bendradarbiavimo skatinimui. Be to, šiuo kvietimu teikti paraiškas siekiama remti parengtas veiklos programas, palengvinančias geresnį švietimo įstaigų, mokslinių tyrimų organizacijų ir kitų inovacijų ekosistemos dalyvių ryšį, ypač daug dėmesio skiriant besikuriančioms ir nuosaikioms inovacijų ekosistemoms.

Naudinga informacija:

Kontaktai

NCP Jovita Žėkaitė-Maconko, tel. nr. +370 647 87 365, el. p. jovita.zekaite@lmt.lt