Kibernetinis saugumas – vis svarbesnė tema, siekiant sustiprinti Europos strateginį autonomiškumą ir apsaugoti nuo dažnesnių ir sudėtingesnių kibernetinių atakų. Šie iššūkiai kyla dėl greito technologijų vystymosi ir sudėtingos geopolitinės situacijos.
Vienas iš naujų sprendimų yra postkvantinė kriptografija, skirta apsaugoti duomenis nuo kvantinių kompiuterių didžiulės skaičiavimo galios. Skirtingai nuo tradicinių šifravimo metodų, kuriuos kvantiniai kompiuteriai gali lengvai peržengti, postkvantinė kriptografija siūlo pažangias saugumo priemones, kad pasiruoštume ateičiai, kurioje dominuos šie supergalingi įrenginiai.
Kovo 18 d. nuo 10.00 (CET) Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių biuras Briuselyje (LINO biuras) ir Lietuvos mokslo tarybos Nacionalinių kontaktinių asmenų grupės atstovai kviečia „Europos horizonte“ dalyvaujančių šalių tyrėjus ir novatorius prisijungti prie nuotolinio tinklaveikos renginio kibernetinio saugumo tema. Šis renginys sutelks dėmesį į kibernetinio saugumo ateitį, ypatingai pabrėžiant postkvantinę kriptografiją.
Renginys skirtas mokslininkams ir novatoriams, siekiant aptarti galimą bendradarbiavimą kibernetinio saugumo ir postkvantinių technologijų srityse. Dalyvius kviečiame parengti trumpas, 3-5 minučių trukmės prezentacijas (su 1-3 skaidrėmis, anglų kalba), kuriomis jie pristatytų savo veiklą ir dominančias partnerystes.
Į renginį registruotis galite, paspaudę šią nuorodą.
Išsamiau apie renginį skaitykite LINO biuro svetainėje.
Daugiau informacijos
Ieva Budrienė
„Europos horizonto“ 3 veiksmų grupės NCP
Tel. +370 684 03 247
El. p. ieva.budriene@lmt.lt
Deividas Petrulevičius
„Europos horizonto“ 4 veiksmų grupės NCP
Tel. +370 645 89 138
El. p. deividas.petrulevicius@lmt.lt