Talentams Europoje ugdyti – „Deep Tech Talent“ iniciatyva

Europoje itin trūksta talentų ir kvalifikuotos darbo jėgos, reikalingos naujoms technologijoms, siekiant pasinaudoti žaliosiomis ir skaitmeninėmis technologijomis. Įgyvendindamas Europos Komisijos naująją Europos inovacijų darbotvarkę, Europos inovacijų ir technologijų institutas (angl. European Institute of Technology and Innovation) (toliau – EIT) sprendžia talentų trūkumo problemą visoje Europoje vykdydamas iniciatyvą „Deep Tech Talent“.

Iniciatyva „Deep Tech Talent“ – tai novatoriška programa, pagal kurią per ateinančius trejus metus 1 mln. žmonių įgis įgūdžių giliųjų technologijų (angl. deep tech) srityje. Šia iniciatyva siekiama sumažinti giliųjų technologijų atotrūkį Europoje, suteikti reikalingus įgūdžius, kvalifikacijos kėlimą bei perkvalifikavimą, kuriant nuolatinę talentų pasiūlą Europoje.

Giliųjų technologijų inovacijos – tai pažangiausi technologiniai sprendimai, jungiantys fizinių, biologinių ir skaitmeninių mokslų sritis, sprendžiant opiausius pasaulio iššūkius ir problemas. Iniciatyvos „Deep Tech Talent“ tikslais pateiktas neišimtinis giliųjų technologijų sąrašas, į kurį įtraukti: pažangioji/kvantinė kompiuterija, pažangi gamyba ir medžiagos, aviacija, automobilių pramonė ir nuotolinis stebėjimas, biotechnologijų ir gyvybės mokslai, kibernetinis saugumas ir duomenų apsauga, robotika, puslaidininkiai, dirbtinis intelektas ir mašininis mokymasis, taip pat ryšiai, įskaitant 5G, tinklai ir daugelis kitų.

Pagal šią iniciatyvą prioritetas bus teikiamas šioms tikslinėms grupėms:

  • partneriai, kuriantys ir pristatantys mokymo kursus giliųjų technologijų srityje,
  • studentai, ekspertai, profesionalai ir darbuotojai, kurie galės pasirinkti iš siūlomų kursų giliųjų technologijų srityje.

Norint pasiūlyti savo mokymo kursą, reikia tapti partneriu ir prisijungti prie jau esamų 111 partnerių tinklo visoje Europoje. Mokymų kursui taikomi minimalūs reikalavimai, pavyzdžiui, vasaros mokyklos, hakatonai ir pan. Svarbu turėti patvirtintą į giliųjų technologijų subsektorių orientuotą mokymo programą, kurios bendra trukmė – ne mažiau kaip 2 ECTS kreditai, kurie sudaro 50-60 ar daugiau valandų (vadovaujamas mokymasis ir studentų mokymosi valandos ir (arba) kursinis darbas kartu). Taip pat būtinas mokymo teikėjo išduotas pasiekimus ar kvalifikaciją patvirtinantis pažymėjimas. Mokymo programa prilygsta bent 3 lygio EQVET/EQF reglamentuojamai mokymo kvalifikacijai (technikų lygmuo). Taip pat mokymo programos neturėtų būti saugomos intelektinės nuosavybės ar autorių teisėmis apsaugoto turinio ir medžiagos, kuri nėra teisėtai suteikta, ir neturėtų būti naudojama.

Partnerystė suteikia įvairiapusišką naudą: tarptautinį žinomumą, pristatant savo mokymo iniciatyvą, matomumą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, didelį partnerystės tinklą su neribotomis bendradarbiavimo galimybėmis, taip pat talentų pritraukimą, galimybę pasinaudoti siūlomomis tinklų kūrimo galimybėmis, pirmiesiems sužinoti apie geriausią giliųjų technologijų švietimo praktiką, prisijungiant prie pirmojo Europoje žinių centro.

Maloniai kviečiame registruotis be jokio papildomo mokesčio. Prisijungti galima bet kada, taip pat išsirinkti Jus dominančius mokymosi kursus ir juos mokintis.

Išsamesnė informacija apie iniciatyvą.

Daugiau informacijos:

Milda Karčiauskaitė
„Europos horizonto“ EIT NCP
Tel. +370 675 69 686
El. p. milda.karciauskaite@lmt.lt