Pasauliniame žiedinės ekonomikos forume dalyvavo Nacionalinių kontaktinių asmenų grupės atstovai

Balandžio 15–16 d. Briuselyje vyko vienas iš svarbiausių pasaulyje forumų, skirtų žiedinei ekonomikai. Pasaulinis žiedinės ekonomikos forumas yra Suomijos inovacijų fondo „Sitra“ iniciatyva. Forumas rengiamas nuo 2017 m. ir kasmet tampa vis stambesnio masto.

2024 m. metų forumą sudarė 4 plenariniai posėdžiai, 16 paralelinių sesijų ir 11 seminarų įvairiomis temomis. Forumo metu Briuselyje ir visame pasaulyje vyko net 55 paralelinės sesijos ir kiti renginiai.  

Sesijų metu vyko diskusijos su pasaulio politikos lyderiais, mokslo, verslo ir kitais visuomenės atstovais, taip pat buvo svarstoma, kaip sukurti ateitį, kurioje kiltų gerovė, nespartinant materialinio vartojimo ir nedidinant jo poveikio aplinkai. Buvo atkreiptas dėmesys, kad žiedinės ekonomikos ekspertams, įmonėms ir komunikacijos specialistams, norintiems klestėti sudėtingais laikais, reikalingas naujas požiūris į savo darbą. Be to, privalu keisti piliečių mąstymą bei supratimą apie žiedinę ekonomiką. Mąstymo praplėtimas, taip pat tendencijų ir pirmųjų pokyčių požymių nustatymas gali padėti įveikti neaiškumus, kuriuos kelia ateitis.

Sesijų metu politikos formuotojai, profesinių sąjungų lyderiai ir verslininkai, jau įgyvendinantys žiedinę ekonomiką, pristatė gerosios patirties pavyzdžius ir tai, ko, jų nuomone, reikia, kad būtų išlaisvintas žiedinės ekonomikos potencialas.

Taip pat forumo metu apžvelgta Europos Sąjungos (ES) pažanga, įgyvendinant žiedinės ekonomikos įsipareigojimus ir svarstyta, kokia žiedinė ekonomika turėtų būti kuriama Europoje 2024–2029 m. Nagrinėtas žiedinės ekonomikos vaidmuo, sprendžiant klimato kaitos ir konkurencingumo problemas Europoje, aptartos dabartinės politikos sistemos spragos ir nurodytos sritys, kuriose ES privalo imtis skubių veiksmų, kad pasaulis galėtų siekti tvarios ir atsparios ateities.

Forume daug dėmesio skirta verslo žiediniams sprendimams, skirtiems gamtai išsaugoti. Kelti klausimai, ar įmonės jau šiandien gali įgyvendinti gamtai draugiškus sprendimus? Pristatyti konkretūs pavyzdžiai, mažinantys verslo augimo daromą žalą gamtai, kalbėta, kaip žiediniai sprendimai gali būti panaudoti biologinės įvairovės nykimo problemai spręsti. Renginio metu buvo sudarytos galimybės bendrauti, diskutuoti su ekspertais ir suinteresuotaisiais subjektais, susirasti partnerių būsimų projektų bei idėjų įgyvendinimui.

Forume pristatyta Europos žiedinės ekonomikos suinteresuotųjų subjektų platforma (angl. European Circular Economy Stakeholder Platforma (ECESP)). ES žiedinės ekonomikos suinteresuotųjų subjektų platforma – iniciatyva, kuria siekiama paspartinti perėjimą prie žiedinės ekonomikos. Ši iniciatyva siūlo daugybę gerosios patirties pavyzdžių politikos formuotojams, įmonėms, akademinei bendruomenei ir pilietinei visuomenei.

Su forumo sesijų pranešimais galima susipažinti forumo tinklapyje.

Veiksmų grupės „Maistas, bioekonomika, gamtos ištekliai, žemės ūkis ir aplinka“ programos kvietimai teikti paraiškas bus paskelbti 2025 m. Detali informacija apie šios veiksmų grupės kvietimus skelbiama šios svetainės skiltyje.

Veiksmų grupės „Maistas, bioekonomika, gamtos ištekliai, žemės ūkis ir aplinka“ kvietimų klausimais konsultuoja:

Renginio įspūdžiai: