Naujajame EIT leidinyje Europos įmonių, tarp kurių Lietuvos UAB „In Balance grid“, sėkmė ir proveržis

Šiemet minime 20-ties metų sukaktį, kai remiamos itin didelį poveikį visuomenei darančios įmonės iš tų šalių, kurios 2004 m. tapo Europos Sąjungos (ES) narėmis. Naujajame Europos inovacijų ir technologijų instituto (angl. European Institute of Technology and Innovation, (EIT)) leidinyje atrinkta po vieną geriausią įmonę iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Čekijos, Kipro, Kroatijos, Maltos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Vengrijos, atsižvelgiant į novatoriškus sprendimus, požiūrius ir idėjas, taip pat prisidėjimą prie Europoje didžiausios inovacijų ekosistemos – EIT bendruomenės – kūrimo, augimo ir plėtros.

Neretai kalbama apie regioninius inovacijų diegimo rezultatų skirtumus Europos šalyse. Šie skirtumai neleidžia ES išnaudoti mokslinių tyrimų ir inovacijų potencialo, taip pat kelia grėsmę jos augimui ir stabilumui. Reaguodamas į tai, EIT 2014 m. pradėjo įgyvendinti Regioninių inovacijų schemą (RIS), kuria siekiama teikti specialiai pritaikytą gebėjimų stiprinimo paramą ir išplėsti regioninę aprėptį toms šalims, kurios Europos inovacijų diegimo rezultatų suvestinėje įvardijamos kaip „vidutinio lygio“ ir „besiformuojančios“ inovatorės.

Pasitelkdama įvairias priemones, EIT bendruomenė įvertino ne tik minėtų šalių inovacijų potencialą, bet ir investavo į vietos ekosistemų inovacinių gebėjimų ir veiklos rėmimą, vykdė gebėjimų stiprinimo veiklą. Taip pat EIT bendruomenė teikė specialiai pritaikytą paramą labai perspektyviems šalių inovatoriams, pradedančiosioms ir veiklą plečiančioms įmonėms, kad jos galėtų realizuoti savo inovacinį potencialą ir sulaukti komercinės sėkmės.

Džiaugiamės ir didžiuojamės įmonės UAB „In Balance grid“ sėkme ir proveržiu. Ši įmonė – tai į ateitį orientuotas energetikos ir judumo technologijų startuolis, besispecializuojantis elektromobilių įkrovimo srityje. Vos per kelis metus įmonės įkrovimo stotelės tapo pirmu pasirinkimu nekilnojamojo turto vystytojams, viešbučiams, biurams, prekybos ir pramogų lokacijoms.

Tūkstančiai elektromobilių vairuotojų kasdieną naudoja Inbalance grid aplikaciją, keliaudami savo mieste, tarp miestų, ar net vykdami į kitas Baltijos šalis, Lenkiją. Taip pat auga ne tik įmonės pajamos, bet ir investicijos: įmonė pritraukė 6 mln. eurų. 2023 m. įmonės elektromobilių įkrovimo tinklas tapo didžiausiu ir plačiausiai paplitusiu Lietuvoje – taip užtikrindamas 27 proc. visos elektromobilių įkrovimo rinkos.

2020 m. UAB „Inbalance grid” buvo atrinkta į EIT Climate-KIC ClimAccelerator programą ir gavo mentoriaus pagalbą, taip pat tvaraus verslo modelio seminarus bei paramą COVID-19 pandemijos metu. Be to, prie įmonės sėkmės prisidėjo ir EIT Urban Mobility, skyręs daugiau nei 200 000 eurų finansinę paramą, padėjusią įeiti į Lenkijos rinką, išplėsti elektromobilių įkrovimo tinklą ir padidinti jo naudojimo koeficientą.