Naujai įkurtas LLLNet tinklas kviečia bendradarbiauti ir prisijungti prie pirmojo unikalaus renginio regione

2025 m. vasarį veiklą pradėjo ne pelno siekianti asociacija LLLNet – Nacionalinis gyvųjų laboratorijų tinklas, žymėdamas svarbų etapą Lietuvos inovacijų ekosistemų raidoje. Gyvosios laboratorijos – tai jau plačiai paplitusios iniciatyvos, turinčios didelį poveikį visuomenei visame pasaulyje, kaip atviros inovacijų ekosistemos realioje aplinkoje, grindžiamos sistemingu naudotojų bendrakūros metodu, pagal kurį mokslinių tyrimų ir inovacijų veikla integruojama į bendruomenių ir (arba) daugiašalę aplinką, o inovacijų proceso centre atsiduria piliečiai ir (arba) galutiniai vartotojai.

LLLNet iniciatyva pradėjo formuotis 2024 m. rudenį, įkvėpta Rumunijoje vykusio renginio „Open Living Lab Days 2024“, kurį organizavo Europos gyvųjų laboratorijų tinklas (angl. European Network of Living Labs, ENoLL), įkurtas 2006 m. Dalyvavimą renginyje organizavo Lietuvos mokslo tarybos Nacionalinių kontaktinių asmenų (NCP) grupė pagal projektą „Sėkmingo dalyvavimo „Europos horizonte“ mokymai“, kuris finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis pagal planą „Naujos kartos Lietuva“ bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Šiame renginyje Lietuvai atstovavo mokslininkų ir novatorių delegacija iš devynių skirtingų institucijų – universitetų ir mokslinių tyrimų centrų. Netrukus po kasmetinio ENoLL renginio, lyderiaujant dr. Ritai Lankauskienei, Lietuvos socialinių mokslų centro vyriausiajai mokslo darbuotojai, delegatai patvirtino Rezoliuciją dėl nacionalinės aprėpties gyvųjų laboratorijų tinklo steigimo.

Šis tinklas siekia stiprinti bendradarbiavimo kultūrą tarp mokslininkų ir novatorių, veikiančių apibrėžtoje geografinėje teritorijoje, Lietuvoje, ir apima kuriamas, jau įkurtas ir veikiančias įvairių sričių (sveikatos, visuomenės sveikatos, mokslo, kaimo, miesto, bendruomenių, mišrias ir kt.) gyvąsias laboratorijas ar jų metodikai artimas bendradarbiavimo formas propaguojančius novatorius bei jų iniciatyvas. LLLNet sieks didinti mokslininkų, tyrėjų ir novatorių matomumą bei kvalifikaciją, skatinant žinių mainus, bendrakūrą bei atsakingų inovacijų kūrimą pasitelkiant partnerystę. Taip Tinklas prisidės prie gyvenimo kokybės gerinimo ir Lietuvos socioekonominio bei aplinkosauginio atsparumo didinimo, ypatingą dėmesį skiriant socialiai atsakingos, sveikesnės, tvarios ateities kūrimui visiems suinteresuotiesiems ir plačiajai visuomenei.

LLLNet, bendradarbiaujant su Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Lietuvos socialinių mokslų centru, kviečia į tarptautinę mokslinę konferenciją „Gyvosios laboratorijos: inovacijų ekosistemų atvėrimas bendrakūrai ir didesniam poveikiui“. Tai pirmasis unikalus renginys regione, kurį paspartino LLLNet ir trijų minėtų institucijų bendradarbiavimas. Ši konferencija skirta pasidalyti gyvųjų laboratorijų, kurios jau veikia ar netrukus pradės veikti Lietuvoje, patirtimis ir diskutuoti apie jas platesniuose tarptautiniuose moksliniuose ir praktiniuose diskursuose, atspindint naujausius pokyčius inovacijų ekosistemose, pasiekiamus pasitelkiant bendrakūrą. Renginys yra unikali platforma, kurioje galima užmegzti ryšius, keistis gerąja patirtimi, bendradarbiauti jau įgyvendinamuose ar naujai rengiamuose projektuose, diskutuojant apie naujausias tendencijas, kaip modeliuoti ateitį, siekiant didesnio poveikio gyvųjų laboratorijų metodikų pagalba.

Renginys atviras įvairių sričių, sveikatos, gamtos, technologijos, žemės ūkio, socialinių, humanitarinių ir kt. mokslų atstovams, jau turintiems darbo gyvosiose laboratorijose patirties ar dar tik besidomintiems metodu.

Konferencija vyks gegužės 27 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto patalpose, Tilžės g. 18, Kaune. Lietuvos sveikatos mokslų universitete veikia keletas naujai įkurtų gyvųjų laboratorijų sveikatos ir visuomenės sveikatos priežiūrai Lietuvoje.

Pranešimo santraukos apimtis – iki 500 žodžių; santrauka rengiama anglų kalba pagal pridedamą šabloną ir siunčiama el. paštu: asociacija@lllnet.lt. Santraukas recenzuos konferencijos mokslinis komitetas.

Konferencija vyks anglų kalba, gyvai ir nuotoliu.

Dalyvavimas konferencijoje yra nemokamas.

Aktualios datos:

  • Santraukų pateikimas (pratęsta): iki 2025 m. balandžio 15 d.
  • Pranešimas apie santraukos priėmimą: iki 2025 m. balandžio 30 d.
  • Registracija į konferenciją: iki 2025 m. gegužės 15 d. 

Į konferenciją registruotis galite, paspaudę šią nuorodą.

Daugiau informacijos apie LLLNet rasite, apsilankę LinkedIn paskyroje. Kontaktinė informacija: el. p. asociacija@lllnet.lt.