Kviečiame registruotis į „Europos horizonto“ pareiškėjams skirtus gyvus mokymus apie gyvųjų laboratorijų kūrimą ir įgyvendinimą

Š. m. rugsėjo 24-27 d. Rumunijoje, Timišoara mieste, vyks Europos gyvųjų laboratorijų tinklo (angl. European Network of Living Labs, (ENoLL)) renginys „Open Living Lab Days“ (liet. „Atvirosios gyvųjų laboratorijų dienos“).

Šių metų renginio tema – „Gyvųjų laboratorijų galimybės: sisteminių pokyčių skatinimas, pasitelkiant visuomenės dalyvavimą, siekiant realaus poveikio“. Programoje numatyti mokymai apie gyvųjų laboratorijų kūrimą, mokslinių tyrimų sesijos, praktiniai seminarai bei interaktyvios diskusijos gyvųjų laboratorijų bendruomenėms aktualiomis temomis. Dalis renginio laiko bus skirta tinklaveikai, partnerių paieškai bei vizitams į vietos inovacijų erdves.

Kviečiame registruotis potencialius programos „Europos horizontas“ pareiškėjus, kuriems aktualios renginio temos:

  • Gyvosios laboratorijos didiesiems visuomenės iššūkiams spręsti;
  • Gyvosios politikos, valdymo, bendradarbiavimo ir inovacijų ekosistemų laboratorijos;
  • Gyvosios laboratorijos visapusiškam visuomenės įtraukimui;
  • Verslo ir naujųjų technologijų gyvosios laboratorijos.

Gyvosios laboratorijos – tai į naudotojus orientuotos atviros inovacijų ekosistemos, grindžiamos sistemingu bendros kūrybos metodu, integruojant mokslinių tyrimų ir inovacijų procesus į realias bendruomenes ir aplinką.

Registruotis galite paspaudę nuorodą. Registracija į mokymus atvira iki š. m. liepos 24 d. Dalyvių skaičius yra ribotas. Registracija vyksta pirmumo tvarka. Iš projekto lėšų bus padengtos dalyvio mokesčio, kelionės bei apgyvendinimo išlaidos. Mokymų dalyviai įsipareigos dalyvauti gyvai Rumunijoje visas renginio dienas, įskaitant ir kelionės į renginį ir atgal, laiką. Todėl itin svarbu įvertinti galimybes ir poreikį dalyvauti.

Taip pat primename, kad vėliau, rudenį, pareiškėjams bus organizuojami šie mokymai:

  • „Dirbtinio intelekto įrankių naudojimas mokslinių tyrimų ir inovacijų projektų paraiškų rengimui, siekiant atitikti programos „Europos horizontas“ prioritetus“ vyks rugsėjo mėn. antrąją savaitę gyvai Vilniuje;
  • „Loginio pagrindo metodologijos arba „Doelgerichte Activiteiten Planning“ taikymas, rengiant programos „Europos horizontas“ projektų paraiškas“ vyks rugsėjo mėn. paskutinę savaitę gyvai Vilniuje;
  • „Kaip parengti sėkmingą programos „Europos horizontas“ paraišką“ vyks spalio mėn. trečiąją savaitę gyvai Vilniuje;
  • „Kaip pasirengti ES 10-ajai bendrajai mokslinių tyrimų ir inovacijų programai“ vyks lapkričio mėn. hibridiniu būdu (gyvai ir nuotoliu);
  • „Programos „Europos horizontas“ personalo išlaidų skaičiavimas“ gyvai Vilniuje (data bus paskelbta).

Aktualią su mokymais susijusią informaciją kviečiame sekti europoshorizontas.lt tinklapyje bei LinkedIn paskyroje.

Lietuvos mokslo taryba įgyvendina mokslo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-001-01-02-01 „Stiprinti inovacijų ekosistemas mokslo centruose“ projektą „Sėkmingo dalyvavimo „Europos horizonte“ mokymai“. Projekte planuojamos investicijos į mokslo ir verslo kompetencijų stiprinimą, rengiant tarptautines projektų paraiškas mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) veikloms finansuoti. Projekto tikslas – tobulinti Lietuvos mokslo ir verslo kompetencijas rengti tarptautines projektų paraiškas MTEPI veikloms finansuoti.

Projektu siekiama prisidėti prie MTEPI aukšto lygio rezultatų gerinimo ir dalyvavimo tarptautinėse MTEPI programose potencialo didinimo. Taip pat paskatinti dalyvavimą tarptautinėse programose, pritraukiant didesnę finansavimo dalį iš programos „Europos horizontas“. Realizuojant minėtus tikslus, projekto metu bus organizuojami 27 mokymai Lietuvos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros institucijoms ir verslo įmonėms.

Projekto finansavimas: 680 836,08 Eur.; projekto įgyvendinimo laikotarpis: nuo 2023-12-22 iki 2026-02-28.

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis pagal planą „Naujos kartos Lietuva“ bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Kilus klausimams, maloniai prašome kreiptis į Aigą Jonelę, tel. +370 608 90 667, el. p. aiga.jonele@lmt.lt.