Balandžio 15-18 d. Dubline (Airija) vyks didžiausia Europoje mokslinių tyrimų ir technologijų konferencija „Transport Research Arena“ (Transporto tyrimų arena, TRA), apimanti visas transporto rūšis ir judumo aspektus. Dešimtąjį kartą organizuojamame renginyje susiburs mokslininkai, politikos formuotojai ir pramonės atstovai diskutuoti apie tai, kaip moksliniai tyrimai ir inovacijos gali pakeisti transporto ir judumo sistemą.
Šių metų renginio tema – „Transporto perėjimas: darnaus ir įtraukiojo judumo skatinimas“. Konferencijoje išgirsite apie darnaus ir įtraukiojo judumo tendencijas įvairiuose Europos regionuose ir miestuose, susipažinsite su pramonės pasiekimais šioje srityje, taip pat pasidalinsite gerąja politikos ir diegimo patirtimi.
Taip pat balandžio 17 d. programoje iš anksto užsiregistravę dalyviai, ieškantys partnerių programos „Europos horizonto“ (EH) kvietimams, pristatys savo organizacijas ir projektų idėjas.
EH programos projektų idėjų pristatymo ir partnerių paieškos sesijoje daugiausia dėmesio bus skiriama 5 veiksmų grupės „Klimatas, energetika, judumas“ teminės krypties (angl. Destination 6 of Cluster 5) „Saugus, atsparus transportas bei išmaniosios judumo paslaugos keleiviams ir kroviniams“ (angl. „Safe, Resilient Transport and Smart Mobility services for passengers and goods“) kvietimams. Tačiau dalyviams suteikiama galimybė per 4 min. pristatyti ir kitas jų atstovaujamai organizacijai aktualias transporto srities temas.
Projektų idėjų pristatymo sesiją organizuoja GREENET, tarptautinis 5 veiksmų grupės Nacionalinių kontaktinių asmenų (NCP) tinklas, remiantis mokslinių tyrimų ir inovacijų veiklą. Tinklą sudaro 19 partnerių iš įvairių Europos Sąjungos valstybių narių ir asocijuotų šalių. GREENET stende bus teikiamos konsultacijos bei pristatomos NCP teikiamos paslaugos.
Pirmą kartą konferencijoje bendrą stendą turės 5 veiksmų grupės institucinės partnerystės: Europos geležinkelių partnerystė (Europe‘s Rail JU), Švaraus vandenilio partnerystė (Clean Hydrogen JU), Netaršios aviacijos partnerystė (Clean Aviation JU) ir Trečioji bendro Europos dangaus oro eismo valdymo mokslinių tyrimų programos partnerystė (SESAR 3 JU). Šios institucinės partnerystės prisistatys drauge akcentuodamos mokslinių tyrimų ir inovacijų transporto srityje sinergijos plėtojimo ir stiprinimo svarbą.
Daugiau informacijos
Akvilė Eglinskaitė
„Europos horizonto“ 5 veiksmų grupės NCP
Tel. +370 675 69 581
El. p. akvile.eglinskaite@lmt.lt