Gegužės 15 d. 10:30–15:00 val. Lietuvos mokslo tarybos Nacionalinių kontaktinių asmenų (NCP) grupės atstovai kviečia tyrėjus, mokslininkus, inovatyvius verslininkus, startuolius, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovus bei visus norinčius bendradarbiauti, megzti ryšius ir augti kartu su Europos mokslinių tyrimų bendruomene į interaktyvias dirbtuves „Pasimatuok „Europos horizontą“, skirtas idėjoms, partnerystėms ir „Europos horizonto“ kvietimų analizei.
Renginio metu bus pristatyti „Europos horizonto“ 2025 m. veiksmų grupės „Klimatas, energetika, judumas“ (CL5) kvietimai. Dalyviai galės ne tik išsamiai susipažinti su kvietimų turiniu, bet ir praktiškai įsivertinti, kaip jų kompetencijos gali būti pritaikytos tarptautiniuose projektuose.
Dirbtuvės skirtos tiek naujokams, žengiantiems pirmuosius žingsnius Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje, tiek patyrusiems dalyviams, ieškantiems naujų idėjų ar partnerių.
Kodėl verta dalyvauti?
Pusdienį truksiančiame renginyje dalyviai:
- gilinsis į kvietimų tekstus ir temas;
- įsivertins savo organizacijos potencialą konkrečiose srityse;
- kurs idėjas ir formuos lokalius „sandbox“ tipo konsorciumus;
- mokysis formuluoti aiškų, įtaigų projektinį pasiūlymą, tinkamą pristatyti tarptautiniams partneriams.
Interaktyvių sesijų metu, pasitelkus konkrečias praktines užduotis, bus dirbama mišriose grupėse pagal pasirinktas temas: atsinaujinanti energetika, išmanieji pastatai, miesto mobilumas, žiedinė ekonomika ir kt.
Ekspertų įžvalgos – Jūsų idėjai sustiprinti
Dirbtuvių eigą stebės ir dalyvių idėjoms kryptį padės formuoti trys patyrę „Europos horizonto“ ekspertai, kurie veiks kaip „budintys konsultantai“, rotuodami tarp grupių ir teikdami individualius komentarus apie dalyvių formuojamas idėjas, jų stipriąsias puses bei galimus tobulinimo aspektus.
- Dr. Kristina Kovaitė – Ekonomikos mokslų daktarė, tarptautinių tyrimų projektų vadovė. Dalyvauja projektuose, susijusiuose su klimato pokyčiais, piliečių įtraukimu, skaitmenine kultūros paveldo plėtra. Specializuojasi skaitmeninės ekonomikos, inovacijų valdymo ir kūrybinių industrijų srityse.
- Dr. Artūras Jakubavičius – Inovacijų valdymo, technologijų perdavimo ir verslo–mokslo bendradarbiavimo ekspertas. Turi daugiau nei 20 metų patirtį inovacijų politikos, klasterių vystymo ir mokslinių tyrimų komercializavimo srityje.
- Dr. Eugenijus Butkus – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorius, buvęs Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas, Europos mokslo fondo viceprezidentas. Patyręs mokslo politikos formuotojas, vadovavęs tarptautiniams projektams ir dalyvavęs ES programų vertinime.
Dirbtuvės vyks Lietuvos mokslo taryboje, Gedimino pr. 3, Vilnius.
Dalyvavimas – nemokamas, tačiau vietų skaičius yra ribotas. Registruotis į dirbtuves galite, paspaudę šią nuorodą.
Tikimės, kad laboratorijoje subrandintos idėjos taps pagrindu naujoms, sėkmingoms projektų paraiškoms!
Daugiau informacijos
Jolita Česiulytė
„Europos horizonto“ 5 veiksmų grupės NCP
Tel. +370 604 78 790
El. p. jolita.razumiene@lmt.lt
Akvilė Eglinskaitė
„Europos horizonto“ 5 veiksmų grupės NCP
Tel. +370 675 69 581
El. p. akvile.eglinskaite@lmt.lt