Gegužės 13 d. 10–11:45 val. Lietuvos mokslo tarybos, Estijos mokslo tarybos ir Latvijos mokslo tarybos Nacionaliniai kontaktiniai asmenys (NCP kviečia prisijungti prie nuotolinio renginio „Skaitmeniniai sprendimai pažangiam ir tvariam žemės ūkiui ir kaimo plėtrai“ (angl. „Digital Solutions for Smart and Sustainable Agriculture and Rural Development”).

Tai tikslinis renginys, skirtas pristatyti programos „Europos horizontas“ 2025 m. finansavimo galimybes, susijusias su skaitmenine transformacija žemės ūkio ir kaimo plėtros srityse. Taip pat bus dalijamasi sėkmingų projektų dalyvių patirtimi ir rekomendacijomis būsimiems pareiškėjams. Renginyje laukiami mokslininkai, skaitmeninių sprendimų teikėjai, žemės ūkio įmonių atstovai bei visuomeninių ar valdžios institucijų, veikiančių kaimo plėtros srityje, atstovai.

Kodėl verta dalyvauti?

Dalyviai įgis praktinių žinių:

  • kaip dalyvauti programos „Europos horizontas“ projektuose;
  • iš pirmų lūpų išgirs sėkmės istorijas ir sužinos, kaip praktiškai įgyvendinami skaitmeniniai sprendimai;
  • kaip taikomas „daugelio dalyvių“ kriterijus praktikoje;
  • kokios yra „Europos horizonto“ finansavimo galimybės, susijusios su skaitmenine transformacija žemės ūkio ir kaimo plėtros srityse, ypač 6 veiksmų grupėje „Maistas, bioekonomika, gamtos ištekliai, žemės ūkis ir aplinka“ bei ES misijoje „Sveikas dirvožemis ir maistas“.

Baltijos šalių projektų rengėjai pristatys šias sėkmės istorijas:

Hanna Tamsalu – Estijos kaimo tyrimų ir žinių centro (angl. Estonian Rural Research and Knowledge Centre, METK) AKIS plėtros vadybininkė. Ji pasidalins vertingomis įžvalgomis, kaip sėkmingai teikti paraiškas ir įgyvendinti programos „Europos horizontas“ projektus. METK – patyręs programos partneris, šiuo metu dalyvaujantis keliuose projektuose: EU-FarmBookAMBROSIAmodernAKIS ir PREMIERE.

Adomas Malaiška atstovauja „Volatile AI“ – inovatyviai Lietuvos įmonei, besispecializuojančiai dujų ir lakiųjų organinių junginių aptikimo bei volatilomikos (lakiųjų junginių analizės) srityje. Įmonė kuria tiek analizės prietaisus, tiek dirbtinio intelekto sprendimus lakiųjų junginių pėdsakų nustatymui. „Volatile AI“ yra pagrindinis technologijų partneris projekte PURPEST, kurio tikslas – sukurti inovatyvią koncepciją, leidžiančią laiku ir neinvaziniu būdu aptikti pavojingus augalų kenkėjus importo metu bei efektyviai juos valdyti lauke. Įmonė šiame projekte kuria pažangius prietaisus ir algoritmus, leidžiančius atpažinti augalus, užkrėstus kenkėjais, pagal išsiskiriančias streso molekules.

Emīls Ķīlis – BSC Research vyresnysis tyrėjas ir direktorius, specializuojasi mokslo, technologijų bei socialinių tyrimų srityse. Jo darbai orientuoti į tai, kaip mokslo žinios, skaitmeninės priemonės ir suinteresuotųjų šalių įtrauktis formuoja sprendimų priėmimo procesus žemės ūkyje bei kaimo plėtros srityje. Renginyje Emīls pristatys įžvalgas iš projekto CODECS (Skaitmeninimo poveikio žemės ūkiui didinimas), kuriame BSC Research yra partnerė. Projekte analizuojama, kaip skaitmeninės technologijos – pavyzdžiui, dronai ar duomenų platformos – taikomos pievų valdyme Latvijoje, siekiant skatinti tvarią žemės ūkio praktiką ir tobulinti sprendimų priėmimą ūkių lygmeniu.

Dr. Miķelis Grīviņš – vyresnysis tyrėjas, dirbantis tvarių maisto sistemų, kaimo plėtros, inovacijų ir socialinių mokslų metodologijų srityse. Jo tyrimai apima žinių kūrimo, dalijimosi ir taikymo realiose situacijose klausimus. Renginyje Miķelis pristatys „daugelio dalyvių“ kriterijaus taikymą „Europos horizonto“ projektuose – kaip veiksmingą būdą tyrimų ir inovacijų veikloms pritaikyti prie realių suinteresuotųjų šalių poreikių ir pasiekti reikšmingo poveikio. Jo įžvalgos bus itin vertingos dalyviams, norintiems geriau suprasti tarpdisciplininio bendradarbiavimo svarbą ES projektuose.

Registruotis į renginį galite iki gegužės 11 d., paspaudę šią nuorodą.

Renginio programa.

Daugiau informacijos

Jolanta Revaitienė
„Europos horizonto“ 6 veiksmų grupės NCP
Tel. +370 675 69 663
El. p. jolanta.revaitiene@lmt.lt

Irena Kuzminskienė
ES misijų „Sveikas dirvožemis ir maistas“ ir „Prisitaikymas prie klimato kaitos“ NCP
Tel. +370 608 90 644
El. p. irena.kuzminskiene@lmt.lt