Rugsėjo 16 d., 17 d. ir 18 d. kviečiame dalyvauti Vilniuje vyksiančiuose mokymuose „Dirbtinio intelekto įrankių naudojimas rengiant „Europos horizonto“ paraiškas ir administruojant projektus“. Mokymų tikslas – supažindinti dalyvius su pažangių dirbtinio intelekto (DI) įrankių (Lateral, Scholarcy,SciSpace, Dimensions, Research Rabbit ir kt.) galimybėmis, rengiant paraiškas ir administruojant projektus, taip pat siekiant dirbti inovatyviau ir efektyviau. Mokymus ves lektorius Avi Staiman, kuris daugiau nei 10 metų specializuojasi DI įrankių pritaikymo moksliniuose tyrimuose srityje.
Dėmesio: registracija į mokymus – uždaryta, atsižvelgiant į numatytą dalyvių skaičių.
Mokymų temos:
- Finansavimo šaltinių paieška. Kaip DI įrankiai padeda tyrėjams bei mokslo vadybininkams rasti tinkamiausius kvietimus teikti paraiškas?
- Partnerių paieška ir kvietimai. Kaip įdarbinti DI, ieškant tarptautinių partnerių, su kuriais galima vykdyti projektus ar plėtoti mokslinę veiklą?
- Vizija. Kaip pasitelkti DI, generuojant inovatyvias idėjas, galinčias įkvėpti naujiems tyrimams?
- Paraiškų rašymas ir perrašymas. Kuo ChatGPT ir kiti DI įrankiai gali būti naudingi rašant skirtingas paraiškos dalis?
- Dotacijų valdymas. Kokie DI įrankiai padeda tinkamai prižiūrėti ir valdyti dotacijas bei ženkliai sumažinti administracinę naštą?
Tikslią mokymų vietą paskelbsime artimiausiu metu. Dalyviams privaloma mokėti anglų kalbą ne žemesniu nei B2 lygiu bei atsinešti savo kompiuterį.
Mokymai organizuojami atskiroms tikslinėms grupėms skirtingu metu: rugsėjo 16 d. (visa darbo diena) ir rugsėjo 17 d. (iki pietų) – mokslo vadybininkams, rugsėjo 17 d. (nuo pietų) ir rugsėjo 18 d. (visa darbo diena) – mokslininkams, tyrėjams ir kitiems paraiškų rengėjams.
Dėmesio verslo atstovams: mokymai teikiami kaip de minimis pagalba.
Apie lektorių. A. Staiman yra įmonės „Academic Language Experts“ įkūrėjas ir generalinis direktorius bei vienas iš „SciWriter.ai“ projekto bendraįkūrėjų. A. Staiman atstovauja Europos mokslinių publikacijų redaktorių asociacijai „CANGARU“, rašo „Scholarly Kitchen“, veda tinklalaidę „New Books Network“ bei recenzuoja žurnalą „Wileys‘s Learned Published“. Jo mokymus apie DI yra išklausę daugiau kaip 5 000 tyrėjų. A. Staiman yra buvęs Niujorko ir Tokijo universitetų kviestinis lektorius, jo rengti straipsniai publikuoti Kembridžo universiteto leidyklos tinklaraštyje bei leidiniuose „Digital Science“ ir „Times Higher Education“.
Šie mokymai finansuojami pagal Lietuvos mokslo tarybos įgyvendinamą mokslo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-001-01-02-01 „Stiprinti inovacijų ekosistemas mokslo centruose“ projektą „Sėkmingo dalyvavimo „Europos horizonte“ mokymai“. Projekte planuojamos investicijos į mokslo ir verslo kompetencijų stiprinimą, rengiant tarptautines projektų paraiškas mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) veikloms finansuoti. Projekto tikslas – tobulinti Lietuvos mokslo ir verslo kompetencijas rengti tarptautines projektų paraiškas MTEPI veikloms finansuoti.
Projektu siekiama prisidėti prie MTEPI aukšto lygio rezultatų gerinimo ir dalyvavimo tarptautinėse MTEPI programose potencialo didinimo. Taip pat paskatinti dalyvavimą tarptautinėse programose, pritraukiant didesnę finansavimo dalį iš programos „Europos horizontas“ (EH). Realizuojant minėtus tikslus, projekto metu bus organizuojami 27 mokymai Lietuvos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros institucijoms ir verslo įmonėms.
Projekto finansavimas: 680 836,08 Eur.; projekto įgyvendinimo laikotarpis: nuo 2023-12-22 iki 2026-02-28.
Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis pagal planą „Naujos kartos Lietuva“ bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Aktualią su mokymais susijusią informaciją kviečiame sekti www.europoshorizontas.lt tinklapyje bei LinkedIn paskyroje.
Kilus klausimams, maloniai prašome kreiptis į Aigą Jonelę el. paštu: aiga.jonele@lmt.lt arba tel. +370 608 90 667.