Šiemet, vasario 15-16 d., Diuserdolfe (Vokietijoje) surengta konferencija „Successful R & I in Europe 2024“, subūrusi mokslo ir verslo atstovus iš Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos ir kitų Europos regionų. Jau nuo 2009 metų šis renginys skatina partnerių paiešką, efektyvų ir produktyvų bendradarbiavimą, taip pat atveria duris naujiems mokslinių tyrimų ir inovacijų projektams Europoje. Ši konferencija, lydima šūkio „Kartu pasieksime daugiau“, ne tik įgavo prasmę, bet ir tapo motyvu sujungti įmones, universitetus ir mokslinių tyrimų institucijas naujų produktų kūrimui ir technologinių iššūkių sprendimui.
Konferencijos metu buvo ieškoma partnerių „Europos horizonto“ (EH) programos projektams, susijusiems su sveikata, saugia visuomene, skaitmeninėmis technologijomis, klimatu, energetika, mobilumu, maistu, bioekonomika, gamtos ištekliais, žemės ūkiu ir aplinkos veiksmais. Sėkmės istorijas, veiklas ir idėjas projektams pristatė 102 organizacijos iš Vokietijos, Vengrijos, Lenkijos, Turkijos, Ispanijos, Izraelio, Graikijos, Portugalijos, Nyderlandų, Prancūzijos.
Temos, kurios dominuoja tarp verslo ir mokslo įstaigų visoje Europoje, pasižymi svarbiausiais žiedinės ekonomikos ir Europos žaliojo kurso tikslais, tarp kurių – žiedinės ekonomikos technologijos, skirtos pakartotiniam atliekų panaudojimui, išmaniosios elektros tinklų technologijos ir energijos taupymas.
Konferencijoje pristatyti projektai, kviečiantys burti konsorciumus pagal šias 2024 m. kvietimų temas: žaliojo vandenilio gamyba, saulės ir vėjo energijos parkų efektyvinimas, atsinaujinančiosios energijos technologijų sprendimai, tvarūs atsinaujinančio šildymo sprendimai, skirti nebrangiai modernizuoti gyvenamuosius pastatus, išmanusis miesto planavimas, pasitelkiant dronų paslaugas, maksimalus eksploatavimo laikas ir minimalios prastovos energetikos sektoriuje bei daugelis kitų energetikos problemas sprendžiančių inovacijų.
Transporto ir judumo sekcijos pranešimuose buvo kalbama apie elektromobilių tikslinio greičio nurodymus vairuotojams, sprendimus saugesniam ir švaresniam miestų eismui, hibridines kuro elementų ir akumuliatorių sistemas, skirtas tiek mobiliesiems, tiek stacionariems įrenginiams, transporto priemonių ir kelių eismo saugumo didinimą, naudojant išmaniuosius sprendimus, atsparių daugiarūšio krovininio transporto tinklų kūrimą Europoje bei naujų netaršių kelių ir oro transporto priemonių kūrimą.
Renginio sesijose daug dėmesio skirta sveikatos ir skaitmeninimo projektams, generuojantiems tarpusavio sinergiją. Sveikatai skirtuose projektų idėjų pristatymuose buvo aptartos temos, kurios siejasi su EH programos aktualiais skaitmeninės sveikatos kvietimais: skaitmeniniai sprendimai lėtinėmis ligomis sergančių žmonių priežiūros procese, biospausdinimas, elektroninių prietaisų poveikio ir C-E smegenų, kognityvinių ir motorinių gebėjimų vertinimas, IT sprendimai, pvz. EmResc app, implantuojami nanogeneratoriai, dirbtinis intelektas sveikatai ir gerovei optimizuoti, aplinkos cheminių medžiagų poveikio sveikatai supratimo didinimas, „Europos horizonto“ antimikrobinio atsparumo AMR partnerystė bei kitos su sveikatos kvietimais ir bendradarbiavimo tinklais susijusios temos. Didelis dėmesys skirtas partnerių paieškai EH programos sveiko maisto, klimato poveikio sveikatai projektuose.
Konferenciją Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės kultūros ir mokslo ministerijos vardu organizavo kompanija „Zenit“. Susipažinti su renginio metu pristatytomis projektų idėjų prezentacijomis bei rasti kontaktus galite paspaudę nuorodas renginio programoje.
Renginyje dalyvavusios Lietuvos mokslo tarybos Nacionalinių kontaktinių asmenų grupės atstovės Akvilė Eglinskaitė, Sigita Auvertin (Bagdonienė) ir Laura Pėkienė parsivežė ne tik naujausias mokslinių tyrimų bei inovacijų idėjas, bet ir potencialių partnerių Lietuvos dalyviams kontaktus.